Україна, Івано-Франківська обл
Богородчанський район с. Підгір'я

Прокласти маршрут
Назва: Сосна «Спілберг» (Spielberg) Латинська назва – Pinus nigra J.F.Arnold.

Сосна «Спілберг» (Spielberg)
Латинська назва – Pinus nigra J.F.Arnold.

Походження
Середня і південна Європа; нижня Австрія, західна частина Балканського півострова (Югославія, Албанія), крім приморської частини останнього.

Опис
Дерево висотою 20–40 (іноді до 50) м, з прямим стовбуром, з пірамідальною кроною у молодих дерев, з віком стає більш зонтикоподібною. Кора стовбура чорно-сіра, глибокоборозчата.

Квітка
Сосна чорна – голонасінна однодомна рослина. Чоловічі квітки – пухнасті сережки (колоски) жовто-оранжевого кольору; жіночі квітки – маленькі зеленувато-жовті шишки, яйцеподібної форми іноді видовжені “конуси”.

Плід
Шишки жовтувато-коричневі, блискучі, пізніше стають сіро-бурого кольору; лусочки шишок всередині чорно-бурі; розкриваються на третій рік. Ростуть шишки по 2–4 на короткому черешку, пізніше сидячі, відходять від гілок горизонтально або нахилено до низу; яйцевидно-конічні, симетричні, довжиною 5–8 см, діаметром 2,5–3 см. Щитки лусочок ромбічні, спереду заокруглено здуті, кіль поперечний, гострий, пупок припіднятий, з короткою колючкою. Насіння попелясто-сіре або плямисте, продовгувато-яйцеподібної форми, довжиною 5–7 мм, з крилом, що розсічене коричневими смужками. Розмножується в основному насінням.

Хвоя
Хвоя досить інтенсивного темно-зеленого кольору, блискуча або матова, зібрана по 2 шт. в пучку, тверда, загострена, пряма або зігнута, нерідко скручена, завдовжки 8–15 см і 16–18 мм шириною. Змінюються хвоїнки приблизно раз на п’ять років.

Основні дані фенологічного розвитку:
Цвітіння в кінці квітня – на початку травня. Дозрівання шишок в кінці вересня – початок жовтня.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:
В молодості (до 25 років) росте повільно (по 25–см в рік), довговічність – 300–400 років. До ґрунту маловимоглива – придатні будь-які, навіть найбідніші, ущільнені і глинисті ґрунти, найкраще реагує на нейтральні та лужні ґрунти. Єдина вимога до грунту – добре дренування і помірна вологість – у таких умовах дерево проживе набагато довше. Менш світлолюбна ніж інші види сосен, витримує бокове затінення, але потребує простору для успішного формування крони. Переносить засуху, стійка проти вітру і дії суховіїв у степових районах. Добре переносить міські умови.

Це – чудове дерево для створення різних декоративних композицій у ландшафтному дизайні. Рекомендується для одиночних і групових посадок в парках і алеях, придатна для міського озеленення. За рахунок своєї густої хвої і стовбура темного кольору, сосна чорна створює темні насадження; має ряд декоративних форм.

Поширити:

Як добратись
до Парку історії землі?

Google Maps

GPS: 49.2740403N, 16.9978886E |N49° 16' 26.545", E16° 59' 52.399"

Аеродром "UNDERHILL"

Літаком на аеродром "Underhill" в Підгір'ї

Поїздом

Cтанція Івано-Франківськ, а далі до с. Підгір'я

Автобусом

Рухайтесь в напрямку Богордчан до с. Підгір'я

Контакти

Україна · Івано-Франківська область,
Богородчанський район с. Підгір'я

Графік роботи:
Пн - Пт 10:00 - 19:00
Сб - Нд 10:00 - 20:00

Niko
Бажаєш замовити екскурсію?