Україна, Івано-Франківська обл
Богородчанський район с. Підгір'я

Прокласти маршрут
Лев
Назва: Вольєр з левами та тиграми
Місце поширення: Лев - Африка та Азія; Тигр - Азія

Три тисячі років тому леви жили на території України у Північному Причорномор’ї. Леви – другий за величиною вид родини котячих ́ після тигрів. Всі кішки ласкаво муркочуть, те ж саме робить тигр та лев, коли знаходиться в стані ситості і спокою. Але, коли ситуація викликає небезпеку, звір починає грізно гарчати. Вага тигрів та левів – близько 200 кг.

Схожість і відмінність лева і тигра

 • Леви і тигри відносяться до сімейства котячих
 • Вони мають схожу будову тіла
 • Обидві тварини хижаки і мисливці

Що стосується відмінностей, то їх декілька:

 • Забарвлення тварин. Тигри мають смуги по всьому тілу, у левів вони відсутні
 • У тигрів відсутня грива, яка притаманна самцям левів
 • Різне середовище проживання
 • Різна тривалість життя: тигри живуть у неволі близько 25 років, а леви – близько 20 років
 • Різні вагові категорії

 

Чи муркають тигри і леви?

Цікаве питання, чи не так? Оскільки і тигри, і леви відносяться до сімейства котячих, то логічно припустити, що вони вміють і можуть мурчати.

 • Що в принципі являє собою муркотіння тварин? Це досить тихий вібруючий звук, який видають кішки та інші представники даного сімейства. Почути муркотіння найчастіше можна під час того, коли кішка відчуває себе в безпеці і отримує задоволення від чогось.
 • Само собою великі кішки такі, як тигри і леви, не видають звичного для нас мурчання домашнього кота. Їх муркотіння нагадує неголосне гарчання, причиною різниці в звуках служить будова під’язикової кістки тварин.
 • Тобто, якщо під муркотінням розуміти звуки, які видають наші домашні коти і кішки, то такого явища від їх великих родичів ми не почуємо. Якщо ж розуміти під мурчанням неголосне вібруюче гарчання, то і тигри і леви його видають

 

Чи вміють плавати леви і тигри?

Ще одне не менш цікаве питання. За логікою речей варто припустити, що ці звірі не можуть плавати, оскільки відносяться до сімейства котячих, а, як відомо коти не відрізняються вмінням плавати, та й взагалі не дуже люблять воду. Однак вищевикладена думка не є правильною. І леви, і тигри люблять воду і вміють плавати. Хоча, звичайно ж, без необхідності і потреби вони в неї навряд чи полізуть. Потребою і необхідністю в їх випадку виступає сильна спека, яку, як і всі інші тварини, ці великі кішки переносять не дуже добре. Обидві тварини із задоволенням здійснюють водні процедури в той час, коли на вулиці дуже жарко і задушливо. Ці величезні кішки без сумнівів занурюються у водойми і басейни, оскільки таким чином вони можуть швидко і легко позбутися від настирливого сонця та спеки.

І тигри і леви є неймовірно красивими і граціозними тваринами, при вигляді яких у багатьох завмирає дух. Силі та витримці даних звірів можна тільки позаздрити, тому говорити, хто з них краще, сильніше і могутніше немає ніякого сенсу.

Ревіння лева – найгучніше серед усіх великих кішок і його можна почути за 8 км. Ревіння тигра чути приблизно за 3 км.

Табличку “Левів та тигрів не годувати” на клітці в зоопарку всі читали. І тільки прибиральник знає, що на звороті написано “Людей не їсти”.

Поширити:

Як добратись
до Парку історії землі?

Google Maps

GPS: 49.2740403N, 16.9978886E |N49° 16' 26.545", E16° 59' 52.399"

Аеродром "UNDERHILL"

Літаком на аеродром "Underhill" в Підгір'ї

Поїздом

Cтанція Івано-Франківськ, а далі до с. Підгір'я

Автобусом

Рухайтесь в напрямку Богордчан до с. Підгір'я

Контакти

Україна · Івано-Франківська область,
Богородчанський район с. Підгір'я

Графік роботи:
Пн - Пт 10:00 - 18:00
Сб - Нд 10:00 - 18:00

Niko
Бажаєш замовити екскурсію?